WELCOME TO MANAGEMENT

شخصی مدیریت اقتصاد عکس << WWW.SHAYESTE.NET >>

معرفی چندی از نخبگان ایرانی


تداوم روند رشد کمی و کیفی تولیدات علمی بین المللی کشور و به موازات آن دستاوردها و موفقیت هیا باارزش و بعضا بی سابقه دانشگران و پژوهشگران ایرانی در عرصه فناوری های نوین ازجمله هوافضا، زیست فناوری و پزشکی، فناوری هسته ای، نانو فناوری و... بارقه های امیدبخش در توجه به ساختار کلان مدیریت علمی کشور چشم اندازهای امید بخشی را در افق آینده کشور گشوده که جامعه علمی ما می تواند به رغم محدودیت ها و مشکلات جدی ازجمله سهم همچنان اندک اعتبارات پژوهشی از بودجه کل کشور به مدد اصلاح و ساماندهی نظام پژوهشی و فناوری کشور و افزایش بهره وری روند کنونی حرکت پویا و بالنده خود را ادامه دهد
.

به موازات پیشرفت ها و موفقیت های علمی صورت گرفته در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی مختلف کشور، دانشگران ایرانی مقیم خارج نیز طی یک سال اخیر توفیقات علمی فراوانی داشتند که بارها و بارها نام های آشنای ایرانی را در صدر اخبار علمی رسانه های غربی قرار داده اند. در این هفته و در بخش گزارش تصویری، مروری گذرا می کنیم بر منتخبی از دستاوردهای پرشمار محققان ایرانی مقیم خارج که بازتاب گسترده ای در خبرگزاری ها و رسانه ها و پایگاه های علمی جهان داشته اند.

ساخت نمایشگر تاشوی دوطرفه با قابلیت تغییر شکل و اندازه:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72672_800.jpg
 
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72671_542.jpg

همگام با پیشرفت فناوری های تعاملی جهان، دانشمند ایرانی دانشگاه فنی «دارمشتات» آلمان و همکارش موفق به ساخت یک صفحه نمایش تاشو شدند. دستاورد «دکتر محمدرضا خلیل بیگی» و «دکتر اشتایمل» موسوم به «من را تا کنید» شامل یک صفحه لمسی دوطرفه تاشو است که نمایی شبیه به یک کتاب دارد. این دستگاه با هدف کمک به افرادی که همیشه با اطلاعات در ارتباطند، ساخته شده تا بتوانند به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته و به کارهای مرتبط با آن بپردازند. تبلت تاشو قادر به ارائه امکانات تعاملی برای نوشتن و همچنین نمایش های تصویری و طراحی است.
 

گوش کردن به صدای مغز افراد لال:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72673_668.jpg

گروهی از دانشمندان عصب شناسی دانشگاه های برکلی و جان هاپکینز که محققی ایرانی نیز عضو آن بود، موفق به رمزگشایی فعالیت الکتریکی لوب تمپورال مغز در زمان شنیدن صدا توسط انسان شده اند که در آینده ممکن است به شنیدن صدای مغزی انسان های ناتوان از صحبت منجر شود. نیما مسگرانی، محقق پسادکتری دانشگاه برکلی و همکارانش موفق شدند براساس ارتباط میان صوت و فعالیت مغزی، کلماتی شنیده شده را از فعالیت لوب تمپورال پیش بینی کنند. بازسازی گفت و گوهای تصویری از فعالیت های مغزی به ویژه در درمان بیمارانی که مکانیزم سخنگویی خود را در اثر سکته یا بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک از دست داده اند، بسیار حائز اهمیت است.
 

ارتقای حسگرهای گرافنی:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72674_534.jpg

محقق ایرانی دانشگاه ایلینویز و همکارانش دریافته اند افزایش نقص های ساختاری در گرافن می تواند عملکرد آن را به عنوان یک حسگر شیمیایی بهبود بخشد. هدف «امین صالحی خوجین» و دو همکارش درک عوامل محدودکننده حساسیت رزیستورهای شیمیایی گرافنی دوترمینالی ساده و مطالعه این امر در ابزارهای ارزانی بوده که توسط رسوب دهی شیمیایی بخار ساخته می شوند. نتایج این تحقیق می تواند در تولید حسگرهای گازی ارزان برای کاربردهای مختلف همچون تولید انرژی، سیستم های امنیتی و تشخیص پزشکی به کار رود.
 

هدایت صندلی چرخدار با نوک زبان:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72675_772.jpg

محقق ایرانی دست به ساخت یک دستگاه بی سیم و قابل پوشش زده که به مبتلایان به جراحت های ستون فقرات کمک می کند بدون کمک دیگران به هدایت ویلچر برقی خود با زبان بپردازند. سیستم رانش با زبان «میثم قوانلو»، دانشیار موسسه فناوری جورجیا که شبیه به یک نگهدارنده دندانی دارای حسگر است با یک مغناطیس روی زبان کنترل شده و کاربران خود را به مرحله جدید از استقلال چه در ارتباط و در حمل و نقل هدایت می کند. در نسخه اخیر برخلاف نسخه های پیشین با انتقال حسگرها به درون دهان این مشکل رفع شده و سیستم رانش با زبان با پایداری مکانیکی و سهولت چشمگیر حاصل شده است.
 

دستیابی به خواص جدیدی از پیزو الکتریک برای ساخت نانو مواد:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72676_328.jpg

محقق ایرانی دانشگاه نورث وسترن و همکارانش، خواص پیزوالکتریک جدیدی برای ناتوسیم نیترید گالیم یافته اند که می تواند در ساخت نانوادوات مورد استفاده قرار گیرد. نتایج تحقیق «مجید میناری» و همکارانش در دانشکده مهندسی «مک کرومیک» دانشگاه نورث وسترن بسیار موردتوجه قرار گرفته به ویژه اینکه اخیرا ثابت شده که از نیمه هادی های نیترید گالیم می توان در ساخت نسل جدید نانوژنراتورها استفاده کرد که قادرند انرژی مکانیکی مانند حرکت زیست مکانیکی را به جریان الکتریسیته تبدیل کنند. نیترید گالیم در عناصر اپتوالکتریک نظیر لیزرهای آبی و در نتیجه در دیسک های بلوری و دیودهای نشر نور (LED) به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.
 

نانو دینامیت، انقلابی در تولید انرژی:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72677_525.jpg

استاد ایرانی دانشگاه RMIT استرالیا موفق به ارائه دستاوردی جدید در حوزه ذخیره انرژی و تولید نیرو شده که در آن میزان انرژی تولیدی به نسبت اندازه منبع، سه تا چهار برابر بهترین باتری های لیتیوم یون کنونی است. دکتر کوروش کلانترزاده، دانشیار دانشکده مهندسی برق و رایانه RMIT با همکاری مایکل استرانواز گروه پژوهشی نانوفناوری موسسه فناروی ماساچوست با اندازه گیری شتاب یک واکنش شیمیایی درون یک نانو لوله دریافتند این واکنش منجر به تولید نیروی می شود. تحقیقات آنها با عنوان «نانو دینامیت: نانو لوله های پوشیده شده از سوخت با توانایی ارائه نیرو در کوچک ترین سیستم ها» در مجله IEEE Spectrum منتشر شده است.
 

حذف کم خطر کیست گردن با شیوه ابداعی:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72678_588.jpg


جراح جوان ایرانی موفق به ابداع شیوه جدید حذف کیست مجرای تیروگلوس با حداقل تهاجم شده که یک جراحی با حداقل آسیب را به بیماران عرضه می کند. دکتر بابک لاریان. رئیس مرکز جراحی پیشرفته سر و گردن «بورلی هیلز» کالیفرنیا که در زمینه شیوه های جراحی غیرتهاجمی و درمانی بیماری های ناحیه سر و گردن ازجمله جراحی تیروئید کتومی با حداقل تهاجم، جراحی غیرتهاجمی حذف غدد پاراتیروئید و جراحی غیرتهاجمی پاروتید کتومی تخصص دارد. در شیوه جدید موفق به حذف کیست مجرای تیورگلوس به شکل سرپایی شد. کیست تیرو گلوس، شایع ترین توده مادرزادی گردن در کودکان است.
 

ساخت ابرچسب زیستی با الهام از باکتری:
http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1391/1/16/72679_856.jpg

محقق ایرانی دانشگاه آکسفورد و همکارش با الهام از عملکرد باکتری عامل بیماری «خوره» موفق به ساخت نوعی چسب قدرتمند شدند که قادر به چسباندن مولکول ها به شکلی جدانشدنی به یکدیگر بوده و چشم انداز جالبی را برای فناوری زیستی و نانوفناوری پیش رو دارد. بیژن ذاکری با همراهی دکتر «مارک هوارث» از دپارتمان بیوشیمی دانشگاه آکسفورد با الهام از شیوه اتصال باکتری Streptococcus Pyogenes به سلول های انسانی با استفاده از پروتئین خود دست به ساخت این چسب زده اند. در این شیوه، مولکول ها بدون نیاز به شیوه های مورد استفاده در اتصال مولکول های زیستی به هم متصل می شوند
 

 

ایرانی بی سروصدایی که هوشمندی را به تلفن‌های همراه افزود 
 

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان بدون آنکه خبر داشته باشند هر روز از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که طراح و خالق آن حسین یسایی، یک ایرانی مقیم لندن است. نام وی و شرکت تحت مدیریت وی «ایمجینیشن تکنولوجیز» را هیچگاه روی وسایل ارتباطی جدید، روی تابلوهای تبلیغاتی و یا در کنار نام‌های معروفی مثل اپل و گوگل نمی‌بینیم.
چهره حسین یسایی همچون سایر نام‌آوران عرصه فناوری ارتباطی مثلا مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک و یا استیو جابز از موسسان و مدیران اپل شناخته شده نیست. با این همه هر کسی که از تلفن‌های آی‌فون و یا انواع دیگر همراه‌های هوشمند استفاده می‌کند به این ایرانی پنجاه و پنج ساله مدیون است.
در گزارش تازه‌ای از روزنامه بریتانیایی «دیلی‌میل» آمده‌است که بخش اعظم فناوری‌های پیچیده‌ای که اکثر تلفن‌های هوشمند از آن استفاده می‌کنند، از گرافیک آن گرفته تا سیستم عامل، همه محصول شرکتی هستند که حسین یسایی آن را مدیریت می‌کند. خود او می‌گوید: «در حقیقت ما عنصر هوشمندی را به این تلفن‌های همراه می‌دهیم. قبل از نوآوری و فناوری‌های محصول شرکت ما هیچ تلفن هوشمندی وجود نداشت.» او وقتی کار برای این شرکت را شروع کرد که در آن زمان این شرکت «ویدئو لوجیک» نام داشت، و با حدود ۴۰ کارمند برخی از فناوری‌های به‌کاررفته در سیستم «ام‌اس داس» مایکروسافت را تولید می‌کرد، ولی پس از حدود ۲۰ سال شرکت تحت مدیریت وی در دوازده کشور مختلف جهان بیش از هزار و ۱۰۰ کارمند داردمشتریان این شرکت نام‌های بزرگ عرصه فناوری ارتباطی مثل اپل، گوگل، مایکروسافت، سامسونگ، اینتل، سونی و ال‌جی هستند. فهرست مشتریان این شرکت آن‌قدر گسترده‌است که آقای یسایی برای پرهیز از رنجاندن رقبای آنها ترجیح می‌دهد که از همه آنها اسم نبرد.
حسین یسایی متولد و بزرگ شده ایران استاولین تماس او با فناوری در چهار سالگی صورت گرفت. وی می‌گوید: «یادم هست که در چهارسالگی برای سردرآوردن از نحوه کار یک رادیوی بزرگ، انگشت خود را درون آن بردم و برق مرا گرفت. از آن زمان علاقه من به فناوری‌های جدید و کامپیوتر ادامه یافته‌است.» او در سال ۱۹۷۶ برای تحصیلات عالی به بریتانیا رفته و دوره پیش‌دانشگاهی را که معمولا دو سال طول می‌کشد ظرف چند ماه با موفقیت طی کرد و تحصیلات خود را در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه «ناتینگهام» به پایان برد. حسین یسایی تاکید می‌کند که مهمترین عامل برای رشد فناوری‌های نوین در هر کشوری آموزش نوجوانان و ایجاد زمینه‌های لازم برای رشد استعدادها، آفرینندگی و خلاقیت جوانان است.
 
************************************
Inline image 1


پروفسور توفیق موسیوند
مخترع نخستین قلب مصنوعی داخل بدن انسان
 
برای پسربچه‌ای که تا چهارده‌سالگی چوپانی می‌کرده و حتی بعد از مهاجرت نیز شب‌ها را به ظرف شستن می‌گذرانده چه سرنوشتی را پیش‌بینی می‌کنید؟ خیلی بعید است که او را یکی از برترین مخترعین و جراحان قلب جهان تصور کنید. پروفسور توفیق موسیوند که در خارج از ایران Tofy Mussivand نامیده می‌شود، در روستای ورکانه استان همدان چشم به جهان گشود. او که در دوران کودکی و نوجوانی مجبور به چوپانی بود شب‌های تابستان که روی پشت‌بام دراز می‌کشید، مدت‌ها به آسمان و ستارگانی که به او چشمک می‌زدند خیره می‌شد، به دلایل آفرینش جهان فکر می‌کرد و از خود می‌پرسید: «هدف و منظور از خلقت این نقاط نورانی و زیبا چیست؟ من چه کسی هستم و در کجای این دنیای بزرگ ایستاده‌ام؟».
‌این‌که چنین سوالاتی از ذهن یک کودک چوپان بگذرد به‌ نظر عجیب می‌رسد ولی دکتر موسیوند از همان کودکی نیز مشتاق خواندن و یادگیری چیزهای جدید بود و همین ویژگی به او کمک کرد که از محیط روستا خارج شده و ابتدا به دانشگاه تهران و سپس با بورسیه‌ای که به دست آورد به دانشگاه آلبرتا کانادا برسد. البته او کسی نیست که گذشته خود را انکار کرده یا از آن احساس پشیمانی کند، به همین دلیل وقتی برای همایش بین‌المللی بوعلی‌سینا بعد از 37 سال به ایران سفر می‌کند چنین می‌گوید: «آمده‌ام تا سرى به زادگاهم، ورکانه، بزنم و گله گوسفندها را ببینم و به آسمان صاف و پرستاره خیره بشوم و یک بار دیگر به سال‌هاى دور کودکى‌ام بازگردم و آن نقطه عزیمتى را بیابم که هرگز فراموشش نکرده و نمى‌کنم. راستش من با یاد کودکى آرامش پیدا مى‌کنم. آنجا هم همیشه دنبال خاطراتى بوده‌ام که در دنیاى مدرن و پیچیده به من آرامش بدهد که آن‌ها را در چوپانى و همان شب‌هاى مهتابى مى‌یافتم. چوپانى انسان را به اصل خود و خدا و طبیعت نزدیک مى‌کند».
او سال‌های ابتدایی در کانادا را به یادگیری زبان، تحصیل در طول روز و کار طاقت‌فرسا در شب به عنوان یک ظرف‌شوی گذراند تا توانست از دانشگاه در رشته‌های مدیریت و مهندسی مکانیک فارغ‌التحصیل شود. سپس با خانمی کانادایی به نام دیکسی لی ازدواج کرد. در دهه 1970 سمت‌های متعددی را به عنوان یک مهندس برعهده داشت تا زیربنای یک آلبرتای جدید را پی‌ریزی کند. بعد از نقل مکان با همسر و دو پسرش به کلیولند در اوهایو بود که دوباره سوالات مربوط به رمز و راز جهان به سراغش آمده و او را به بازگشت به دانشگاه و تحصیل علوم پزشکی در دانشگاه آکرون و کالج پزشکی شمال‌ شرقی دانشگاه اوهایو مشتاق کرد. در این زمان بود که تلفیق علوم مهندسی و پزشکی به او کمک کرد تا به دانش نوینی در زمینه اعضای مصنوعی دست یافته و بتواند بعد از مدتی قلب مصنوعی انسان را اختراع کند. بعد از سه سال کار در کلینیک کلیولند، دکتر ویلبرت کئون از انستیتو قلب اوتاوا از او درخواست کرد تا سرپرستی تیم قلب مصنوعی انستیتو را برعهده بگیرد. آنجا بود که چوپان سابق توانست فن‌آوری قلب مصنوعی خود را گسترش داده و آن را به استانداردی برای آینده تبدیل کند.
از آن به بعد بود که شهرت وی عالم‌گیر شد و وی ریاست بسیاری از هیئت‌های علمی و تخصصی و سمت استادی رشته‌های جراحی و مهندسی در دانشگاه‌های اوتاوا و کارلتون را برعهده گرفت. فعالیت‌های تحقیقاتی او باعث به وجود آمدن سالی 1000 شغل در کانادا و سرریز شدن بیش از 200 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در طی ده سال شده است.
دکتر موسیوند اختراعات بسیاری را به ثبت رسانده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: قلب مصنوعی کنترل از راه دور که پس از قرار گرفتن در بدن بیمار می‌توان از طریق ماهواره، اینترنت و تلفن از وضعیت آن و همچنین وضعیت سلامت بیمار آگاه شد و امکان ارسال برق به آن بدون ایجاد سوراخی در بدن، از طریق سیستم الکترومغناطیسی فراهم است. ثبت اطلاعات ژنتیکی به وسیله استفاده از اثر انگشت بدون نیاز به خونگیری و تنها از طریق انگشت‌نگاری و ساخت زیرپیراهنی که می‌تواند فشار خون و کارکرد قلب را در کسانی که قلبشان خوب کار نمی‌کند، کنترل کند از دیگر اختراعات این دانشمند ایرانی است.
از تمامی این افتخارات و اختراعات که بگذریم داستان زیباترین هدیه‌ای که پرفسور موسیوند دریافت کرده نیز بسیار خواندنی است. او این داستان را چنین نقل می‌کند: «طبق قوانین مرسوم کانادا هدیه دادن به پزشکان و هدیه گرفتن از آن‌ها ممنوع است. یک روز دیدم شخصى از شبکه‌ای کانادایی به دفتر کارم در بیمارستان اوتاوا آمد و بسته‌اى را جلوى من گذاشت که از گرفتنش امتناع کردم. آن شخص خیلى اصرار داشت و همین باعث شد که بسته را باز کنم. هفت حلقه فیلم از همدان و زادگاهم روستاى ورکانه بود که خودشان تهیه کرده بودند. گریه‌ام گرفت و به این فکر کردم که چطور براى یک شبکه کانادایى این قدر زادگاه من و آن خانه محقر سنگى اهمیت داشته که هزاران کیلومتر را طى کنند و از آن فیلم بسازند. آن‌ها این کار را کرده بودند که بدانند واقعا من یک چوپان در دره‌هاى کوه الوند بوده‌ام و این به جرئت مهم‌ترین هدیه زندگى من بود».
دکتر موسیوند رسالت خود را چنین شرح می‌دهد و چه خوب بود که تمامی دانشمندان و پزشکان چنین رسالتی را بر دوش خود نیز می‌دیدند: «برای من آنچه مهم است خدمت به بشر است نه تنها به مردم کشورم بلکه به مردم تمام دنیا. در واقع جز این نیز نباید باشد، رسالت من به عنوان یک پزشک، کمک به بیماران، تعلیم و تربیت پزشکان دیگر و این بار ابداعات و اکتشافاتی است که بتواند به نوعی به بشر کمک کند»

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢۳


ترفندهایی جهت مصاحبه حضوری

اینکه چگونه در یک مصاحبه شرکت کنید خود ساعتها صحبت دارد اما شرکت در یک مصاحبه می تواند استرس زا باشد که با رعایت کردن دقیق این نکات می توانید مصاحبه موفق تری را ایراد نمایید :

۱ – حداقل ۳۰ دقیقه قبل از ساعت شروع مصاحبه در محل حضور داشته باشید. اگر برایتان امکان داشت به یک کافی شاپ در نزدیکی محل رفته و دقایقی را در آنجا بگذرانید و ذهن خود را از هر آنچه “استرس زا” در مورد مصاحبه است خالی نمایید. در اینجا توصیه به خوردن چای نعنا درخور است.

۲ – خونسردی خود را کاملا حفظ کنید و مطمئن باشید که اگر انسانی عصبی و نگران جلوه نمایید، استخدام نخواهید شد!

 

۳ – فقط به سوالاتی که مصاحبه گر از شما می پرسد پاسخ دهید و چیزی از خودتان اضفه نکرده و صحبت های خود را کش ندهید. (مختصر و مفید)

۴ – با ادب بوده و به مخاطب خود بسیار احترام بگذارید. تصور کنید که با پدر خود صحبت می کنید و فقط شما نیستید که برای رفتن به مسافرت با پدرتان انتخاب می شوید .

۵ – نسبت به سوالاتی که از شما می شود حالت تدافعی به خود نگرفته و ناراحت و دلخور نشوید. این تنها جایی نیست که برای مصاحبه شرکت می کنید. شما کاراترین فرد دنیا هستید <– تلقین .

۶ – پاسخهایتان را روشن، واضح، صریح و هدفدار بدهید.

۷ – از لباس های مناسبی برای شرکت در مصاحبه استفاده نمایید؛ لباسهای رسمی و اتو کشیده.

۸ – عطر زیاد استفاده نکنید چرا که شاید منزجر کننده باشد.

۹ – در آخر مصاحبه برنامه آینده کاری خود را پس از استخدام شدن به مصاحبه کننده بگویید.

۱۰ – و از همه مهمتر : مطمئن باشید که شما استخدام خواهید شد.

http://estekhtam./post/54

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٢
تگ ها : مصاحبه


کارگاه رزومه نویسی

تا کنون مقالات زیادی درباره مصاحبه‌های شغلی و نحوه پاسخگویی به پرسش‌های مصاحبه‌کننده ارائه شد، کارجویان بر اساس، نوع رشته و مهارتی که دارند، از رزومه‌های تخصصی و متناسب با اولویت‌های خود استفاده می‌کنند. در همین رابطه و برای اطلاع رسانی متخصصین رشته‌های مختلف، انواع سبک‌های رزومه نویسی را بررسی می‌کنیم. برای آشنایی بیشر با ما در این مقاله همراه شوید.

تا کنون مقالات زیادی درباره مصاحبه‌های شغلی و نحوه پاسخگویی به پرسش‌های مصاحبه‌کننده ارائه شد، کارجویان بر اساس، نوع رشته و مهارتی که دارند، از رزومه‌های تخصصی و متناسب با اولویت‌های خود استفاده می‌کنند. در همین رابطه و برای اطلاع رسانی متخصصین رشته‌های مختلف، انواع سبک‌های رزومه نویسی را بررسی می‌کنیم. برای آشنایی بیشر با ما در این مقاله همراه شوید.

هدف مصاحبه استخدامی

مصاحبه، گفت و گویی دو طرفه میان متقاضی کار و کارفرما یا مدیر شرکت و سازمان است. این ملاقات در راستای تامین نیروی انسانی سازمان اجرا می‌شود و متقاضیان براساس معیارهای مدیر انتخاب خواهند شد. سنجش کارجویان از طریق آزمون‌های کتبی و شفاهی اجرا می‌شود و فرد منتخب پس از مصاحبه‌های تخصصی، فعالیتش را آغاز می‌کند. بدین ترتیب مراحل استخدام از انتشار آگهی در نشریات و سایت‌ها، تا ارسال رزومه و مصاحبه‌های اولیه و در نهایت استخدام به پایان می‌رسد.

آن‌‌چه که یک شرکت و سازمان را از سایر گروه‌های رقیب مجزا می‌کند و در رتبه بالاتری قرار می‌دهد، انتخاب اعضای شایسته و متناسب با مشاغل مورد نظر است. مدیر در این رابطه، نقشی فوق‌العاده تاثیرگذار و حائز اهمیت دارد. در همین زمینه، مصاحبه بهترین راهکار برای شناسایی و انتخاب اولویت‌های شغلی و کسب جایگاه و سمت ویژه همراه با معیارهای از پیش تعیین شده است. مدیر هر شرکت نیز بر اساس کارکردها و رزومه کارجویان و متخصصین و ارزیابی عملی آن‌ها در نهایت روند استخدام را انجام می‌دهد.

یک نکته

سعی کنید تا در همان جلسه اول خصوصیات و اولویت‌های کارفرما را بشناسید و دستورات وی را به خوبی اجرا کنید. تاخیر در اجرای امور و بی‌دقتی و سهل‌انگاری در فعالیت‌ها، بهانه‌های همیشگی کارفرمایان محسوب می‌شوند، بنابراین با ارزیابی محیط کار، اعضا و توانایی‌های خود، فضای کار را در جهت پیشبرد اهداف‌تان تغییر دهید.

نحوه پاسخگویی به سوالات در مصاحبه بسیار حائز اهمیت است. کارفرما به راحتی میزان مهارت و دانش شما را پس از پاسخگویی به نخستین پرسش‌ها خواهد فهمید و معیار مناسبی به دست خواهد آورد. برای اینکه بتوانید پاسخ‌های کاملا مناسبی به کارفرما بدهید، باید مهارت کافی در زمینه رشته تحصیلی و فعالیت‌های متناسب با آن داشته باشید. مروری اجمالی بر کیفیت پرسش‌ها و نحوه بیان آن‌ها می‌‌تواند تا حدودی شما را با نحوه مصاحبه آشنا کند.

 آن چه پیش از مصاحبه باید انجام داد ( وظایف مصاحبه‌کننده)

قبل از انجام مصاحبه، مصاحبه‌کننده باید از تعداد مصاحبه‌شوندگان، جزئیات مشاغل مورد نیاز، جایگاه و سمت سازمانی افراد،   اسامی مصاحبه‌شوندگان، مدارک مورد نیاز، زمان شروع هریک از مصاحبه‌ها و سئوالات عمومی و اختصاصی، اطلاعات کافی داشته باشد.

مکان مصاحبه هم باید از نظر فیزیکی مناسب باشد، مصاحبه‌شونده و مصاحبه‌کننده باید  رو در روی یکدیگر قرار گیرند. زمان انجام مصاحبه باید از پیش و با توافق طرفین تعیین شده باشد.

چگونه مصاحبه موفقی انجام دهیم؟

هنگام مصاحبه، باید مصاحبه‌کننده از پاسخگویی به تلفن‌ها و یا مراجعان یا هر اقدام دیگری که موجب ایجاد وقفه در مصاحبه می‌شود خودداری نماید. همچنین به اظهارات مصاحبه‌شونده توجه کامل داشته باشد.

در طول مصاحبه، مصاحبه‌کننده باید توضیحاتی در رابطه با سازمان، شغل و جایگاه سازمانی به مصاحبه‌شونده ارائه دهد تا اگر ابهامی در خصوص شغل مورد نظر وجود دارد برطرف شود و هم‌چنین متقاضی استخدام نیز باید با انتظارات جایگاه سازمانی خود آشنا شود.

گاهی در همان جلسه اول و پس از ذکر خواسته‌های کارفرما، کارجو با وظایف و مسئولیت‌های خودش آشنا می‌شود و پس از ارزیابی از ادامه همکاری انصراف می‌دهد. ضمنا بر روی آخرین کار (سابقه شغلی) مصاحبه‌شونده بیشتر تکیه شده و از وی خواسته شود که درباره موفقیت‌های خود در طول مدت اشتغال، روابطش با همکاران و مدیران قبلی خود، علت ترک محل کار قبلی، انتظاراتش از شغل و محل کار جدید، تجارب و تخصصهای احتمالی خود صحبت کند.

نحوه مصاحبه

موفقیت مصاحبه‌کننده در کسب اطلاعات مفید از مصاحبه‌شونده، به میزان توانایی وی در طرح پرسش‌های مناسب بستگی دارد. مهمترین مشخصه اصلی، نحوه استفاده از پرسش‌های بسته (با پاسخ‌های مثبت و منفی) و پرسش‌های باز (با توضیحات زیاد) است. لذا مصاحبه‌کننده باید در انتخاب روشها، از شیوه معینی استفاده کند. باید توجه داشت که در انجام مصاحبه با متقاضیان استخدام، از روش یکسانی استفاده نمود تا امکان مقایسه و سنجش بین تمامی متقاضیان وجود داشته باشد. 5 نمونه از مصاحبه‌های رایج به شرح زیرند:

مصاحبه غیر مشخص (باز)

این نوع مصاحبه، بیشترین آزادی را به مصاحبه‌شونده می‌دهد. هیچ سئوالی از قبل طراحی شده‌ای وجود ندارد. مصاحبه‌کننده نیز خود را به هر وضعیتی سازگار می‌کند و با استفاده از تجارب و توانائیهای خود، به بررسی زمینه‌هایی که به‌نظر وی و سازمان مهمتر هستند می‌پردازد. در خصوص مقایسه بین این دو نوع مصاحبه باید دقت کنید، زیرا پس از جمع‌بندی نهایی ممکن است بین اطلاعات مکتوب از مصاحبه‌شوندگان هیچ رابطه و سنخیتی وجود نداشته و از هر یک، اطلاعات متفاوتی در دست باشد. از پرسش‌های باز در موارد زیر استفاده می‌شود:

طرح زمینه‌های جدید برای مذاکره طرفین قرارداد

کسب اطلاعات بیشتر از متقاضی استخدام

آزمون‌‌های عملی و کتبی

مصاحبه بسته (از پیش طراحی شده)

این نوع مصاحبه، حداقل آزادی را به مصاحبه‌شونده می‌دهد. نتیجه این نوع مصاحبه غالباً یکسان و دقیق خواهد بود هر چند ممکن است اطلاعات ضروری برای تصمیم گیری به کارفرما ارائه ندهد. ولی به لحاظ علمی، اعتبار بیشتری نسبت به مصاحبه باز دارد. از مصاحبه بسته در موارد زیر استفاده می‌شود:

پاسخ‌های مثبت یا منفی برای کسب اطلاعات کافی باشند

پاسخ‌ها موارد مشخصی باشند و نیازی به توضیح بیشتر نباشد.

اگر خواستار توضیحات بیشتری باشید

مصاحبه نیمه‌بسته (ترکیبی)

این روش، یک روش ترکیبی است، بدین‌صورت که سئوالات مشخصی از همه داوطلبان پرسیده می‌شود ولی بهر حال به مصاحبه‌شوندگان اجازه داده می‌شود به زمینه‌های دیگر و مخصوصاً زمینه‌های مورد علاقه خود نیز بپردازند. باید توجه داشت که میزان موفقیت در این نوع مصاحبه نیز بستگی به مهارت و تخصص مصاحبه‌کننده دارد.

مصاحبه گروهی

در بعضی موارد خاص، امکان مصاحبه بصورت میزگرد بسیار سودمند است. البته باید اهمیت منافع حاصله از این مصاحبه، هزینه آنرا توجیه نماید. بنابراین این نوع مصاحبه فقط در خصوص گزینش مشاغل بسیار حساس و در سطوح بالا، توصیه می‌شود.

آن‌چه مصاحبه‌کننده باید انجام دهد

1-   مصاحبه کننده باید بسیار توجه داشته باشد که اولاً سعی کند زمان مصاحبه بیش از ۳۰ دقیقه بطول نینجامد، تا از دقت پاسخ‌ها و نهایتاً کیفیت مصاحبه، کاسته نشود. همچنین باید پاسخ‌های مصاحبه‌شونده را در حد و مرزی که موردنیاز است، استفاده کند و از بیان مسائل و مواردی‌که به نیازهای سازمان و شغل و جایگاه سازمانی مربوط نمی‌شوند  خودداری کند.

2-   برای موفقیت در کسب نتیجه باید به مصاحبه‌شونده ثابت کند که اطلاعات موردنیاز، بر مبنای ضروریات شغلی دریافت می‌شوند تا مصاحبه‌شونده به راحتی اطلاعات موردنیاز را در اختیار وی قرار دهد. در خصوص سئوالات و نحوه انتخاب روش مصاحبه نیز باید کاملاً دقت کرد تا به منظور جلوگیری از تبدیل مصاحبه به جلسه پرسش یک طرفه، بیشتر از پرسش‌های باز استفاده شود.

3-   به یاد داشته باشید، طرح پرسش‌هایی که ربطی به مصاحبه ندارند و فقط به دلیل ابراز توانایی و برتری علمی و عملی مصاحبه‌کننده نسبت به مصاحبه‌شونده پرسیده می‌شوند، خودداری گردد.

4-    طرح مواردی که احتمالاً این حس را در مصاحبه‌شونده به وجود ‌آورد که قبلاً تصمیم‌گیری در خصوص استخدام اجرا شده است، مصاحبه شونده را بسیار ناامید خواهد کرد. برای پاسخ به سئوالات و توضیح ابهامات باید به مصاحبه‌شونده به اندازه کافی فرصت داده شود به نحوی که حداقل دو سوم از زمان مصاحبه به صحبت‌های مصاحبه‌شونده اختصاص داده شود.

5-   سئوالات مختلف و متنوعی را می‌توان جهت طرح در مصاحبه در نظر داشت. ولی قطعاً نحوه مطرح نمودن سوالات بسته به سلیقه فرد مصاحبه‌کننده متغیر است.

چکیده‌ای از مهم‌ترین سوالات مصاحبه‌‌کننده

سبک‌های مدیریتی مدیران قبلی و ارزیابی مصاحبه‌شونده از هر یک از آن‌ها

میزان علاقه‌مندی مصاحبه‌شونده به کار گروهی و مستقل

ساعات کار مورد علاقه وی و امکان افزایش آن‌ها

برترین مهارت‌های مصاحبه‌شونده

دلیل ترک کار قبلی

ارزیابی

ارزیابی داوطلب پس از انجام مصاحبه به توانایی انجام کار، سنجش انگیزه داوطلب برای انجام کار مورد نظر، چگونگی هماهنگی وی با سایر اعضاء گروه و سازمان پی برد. همچنین باید مشخص شود که داوطلب معیارهای مطلوب سازمان را داراست؟

کلام آخر

کسب عناوین و جایگاه‌های ایده‌آل آن‌قدر‌ها هم دور از ذهن و دست‌ نیافتنی نیستند، مهم گام اول و صرف فعل خواستن است که هر شخص بر اساس اهدف و ارزشی که برای آینده شغلی خویش قائل است، موانع و چالش‌های پیش رو را با تلاش و انگیزه بالا پشت سر می‌گذارد.

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ۱۱:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٢٢
تگ ها : مصاحبه


لینکستان

لینکستان

 کتاب اصول و طراحی و چیدمان فروشگاهی

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ۱٠:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٠
تگ ها : لینکستان


تقدیر مراجع تقلید از مواضع علی مطهری

علی مطهری به همراه دیگر اعضای ستاد یادواره شهید مرتضی مطهری راهی قم شد و با چهار تن از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

به گزارش خبرآنلاین، فرزند شهید مطهری با آیات مکارم شیرازی، جوادی آملی، صافی گلپایگانی و مقتدایی دیدار کرد و از اقدام مراجع و مسوولان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور در ترویج آثار و اندیشه‌های پدرش درمیان طلاب تقدیر کرد. 
در این دیدارها آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه مواضع علی مطهری شجاعانه و از روی دلسوزی برای اسلام و انقلاب و مردم است، خطاب به وی گفت: اینکه انسان این طور تربیت شده باشد که برای احقاق حق مردم اظهار وجود کند، خیلی افتخار است و باید هم همین طور باشد و خداوند شما را همیشه در این مسیر قرار دهد. آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در دیدار با مطهری گفت: استقلال فکری که در آیت‌الله شهید مرتضی مطهری وجود داشت در علی مطهری نیز مشاهده می‌شود. 

 

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٠
تگ ها : اخبار ، سیاسی ، مذهبی


مصاحبه با احمد توکلی

نمی گذاریم تدابیر غلط، طبقات محروم را آزرده تر کند
بخش خبری الف، 7 اردیبهشت 91
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۴
همشهری ماه در شماره اخیر خود با احمد توکلی درباره کارنامه‌اش در گذشته و امروز سیاست ایران و نیز اوضاع روز، از جمله انتخابات مجلس نهم و نسبت دولت دهم و مجلس اصولگرا، گفت‌وگو یی را انجام داده و توکلی با بیان خاطراتی، به بیان مناقب و عملکرد خود پرداخته است.

در خانه آرام مرد ناآرامی که آرامش میخواهد اما برای همه...
مصاحبه با احمد توکلی

ادامه مطلب   
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ٤:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩
تگ ها : اقتصاد ، مدیریت


پنج راه برای مدیریت انتظارات مشتری

نویسنده: آمبر سینگلتون
مترجم: فرهاد امیری
منبع: گیگا او ام
اگر یک کسب‌وکار مبتنی بر خدمات را هدایت می‌کنید، شاید بتوانید برای ما داستان‌هایی ترسناک از مشتری‌های بد و پروژه‌های نامطلوبی تعریف کنید که سرانجام خوبی نیافتند. از آنجا که این دو مشکل [مشتری بد و پروژه‌ ناموفق] احتمالا جایی در حیات کسب و کار شما بروز خواهند کرد، پس بهتر است نکاتی در مورد مدیریت انتظارات مشتری بدانید و این مشکلات را به حداقل برسانید.

 

1. اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت‌تان نماینده‌ واقعی شما، سبک کاری و کسب و کارتان باشد.
وقتی مشتری‌های بالقوه از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند، باید بتوانند تصویری شفاف از توانایی‌ها و کسب‌وکار شما کسب کنند. اگر این اتفاق نیفتد، برای کسب‌وکار شما و جذب مشتری‌های بالقوه ابدا خوب نیست. وب‌سایت‌تان تنها برای بازاریابی کسب و کار شما راه‌اندازی نشده است، بلکه قرار است مناسب‌ترین مشتری‌های بالقوه را برای شما فراهم آورد. هر چه اطلاعات بیشتری روی وب‌سایت خود قرار دهید و هر چه این اطلاعات را دقیق‌تر و جامع‌تر کنید، احتمال یافتن یک مشتری مطلوب بیشتر خواهد بود. چرا؟ چون مشتری قبل از ثبت نام برای بهره‌برداری از خدمات شما، به خوبی شما و کارتان را خواهد شناخت.
2. صریح و رک باشید.
اگر یک مشتری بالقوه درخواستی داشت که برای شما قابل قبول نبود یا نمی‌توانستید از پس آن برآیید، آشکارا و بدون من‌من کردن این نکته را به او بگویید و عذر بخواهید (و هر چه زودتر این کار را بکنید، بهتر است). رک، گشوده و صادق باشید و بدانید چه زمان و کجا حاضرید از سیاست‌های کسب و کار خود کوتاه بیایید. به خاطر داشته باشید که نباید جایی برای سوءفهم باقی بگذارید، وگرنه به کسب‌وکارتان ضرر وارد خواهد شد.
3. به روشنی به بقیه بگویید چه کار می‌توانید انجام دهید و چه کار نمی‌توانید انجام دهید.
برای هر مشتری جدید باید حتما خدمات مورد ارائه‌ خود را توضیح دهید و بگویید چه خدمات مرتبطی را ارائه نمی‌دهید؛ حتی اگر در چنین مواردی فکر کنید دارید دوباره‌گویی می‌کنید، باز هم حوصله به خرج دهید. حتی روشن‌ساختن اینکه در هزینه‌هایی که دریافت می‌کنید، ارائه‌ کدام خدمات گنجانده شده است و کدام نه، بسیار مهم است و باعث می‌شود مناسبات شفافی بین شما و مشتریان‌تان برقرار شود. بنابراین برای انتقال این نکات به مشتری‌های خود زمان کافی اختصاص دهید.
4. ضوابط قرارداد خود را به روشنی مقرر کنید
فقط به گفتن این نکته اکتفا نکنید که هزینه‌های دریافتی برای ارائه‌ چه خدماتی است یا چه کاری می‌توانید انجام بدهید و چه کاری را نمی‌توانید. شما باید همه‌ این نکات را به طور مشخص و دقیق بنویسید و بیان شفاهی آنها ابدا کافی نیست. قرارداد نوشته‌شده‌ خود را از طریق نامه، ایمیل یا وب‌سایت با مشتریان به اشتراک بگذارید.
و اگر مشتری از شما کاری خواست که بیرون از مفاد قرارداد است، قاطعانه و در اسرع وقت به او اطلاع بدهید که از چارچوب قرارداد منعقدشده فراتر نمی‌روید و کار اضافی انجام نمی‌دهید. برای همین باید کاملا در مورد جزئیات دقیق باشید، زیرا هر لغزشی در ارائه‌ شفاف جزئیات می‌تواند شما را وادار کند که کار اضافی انجام دهید و بنابراین ضرر بدهید.
5. شرح دهید که کارتان را چگونه انجام می‌دهید و چه انتظاری می‌توان از شما داشت
یک «شرح کار ایده‌آل ارائه‌ خدمات» بنویسید و آنها را جایی روی وب‌سایت خودتان بگذارید تا مشتریان قادر به خواندن آن باشند. این شرح کار باید شامل مواردی شبیه به زیر باشد:
• «من هفته‌ای دست کم یک بار با شما در ارتباط خواهم بود تا پیشرفت پروژه را به اطلاع‌تان برسانم»
• «اگر تغییری در شرایط پیش آمد که هرگونه تاثیری بر زمان یا هزینه‌ پروژه داشت، سریعا به شما اطلاع خواهم داد.»
• «من به ایمیل‌ها و پیام‌های صوتی شما حداکثر ظرف فلان‌قدر روز پاسخ خواهم داد.»
شما با ارائه‌ این شرح کار می‌توانید با دقت بیشتری به مدیریت انتظارات مشتریان خود بپردازید. 

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩
تگ ها : مدیریت


آیا عمرخطاب همسرحضرت ام‌کلثوم(س)است؟

ازدواج حضرت ام‌کلثوم (س) با عمر بن خطاب، شبهه‌ای است که برخی اهل سنت با استناداتی تاریخی آن را مطرح می‌کنند اما آیت‌الله میلانی پاسخی مستند و تاریخی به به این شبهه داده‌اند.

 اخیراً شبهاتی در رابطه با ازدواج عمر بن خطاب خلیفه دوم اهل سنت با حضرت ام کلثوم (س) آخرین فرزند امیرالمؤمنین علی (ع) و حضرت صدیقه طاهره (س) مطرح شده است که پاسخگویی به آن شبهه امری لازم می‌نماید.

ادامه مطلب   
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٢/٩