WELCOME TO MANAGEMENT

شخصی مدیریت اقتصاد عکس << WWW.SHAYESTE.NET >>

نقاط اوج مناظره آقای دکتر رضایی با رئیس جمهور

خطاب به احمدی‌نژاد گفت: ایشان قوانینی که قبلا اجرایش را مصلحت نمی‌دانستند، در زمان انتخابات اجرایی می‌کنند. ایشان زحمت کشیدند با افزایش حقوق، قدرت خرید را افزایش داده‌اند اما شاخصی در اقتصاد جهانی داریم به نام شاخص فلاکت.

رضایی افزود: شاخص فلاکت در سال 84 پایین بود و در فصل دوم 85 تا پاییز 87، فشار بر مردم افزایش پیدا کرد. شاخص فلاکت یعنی نرخ تورم + بیکاری.

وی افزود: وقتی ما می‌گوییم وضع خوب نیست، یعنی همین! تورم نقطه به نقطه مهم نیست، مهم وضع مردم است. مردم هم می‌دانند. نمی‌شود دولت صبح تا شب برود استان‌ها. مدیر اجرایی استانی قدرت ندارد. مثلا برای یک جوی آب، دولت تصمیم باید بگیرد که این یک پروژه است یا نه؟! اینکه در شان دولت نیست!

وی تأکید کرد: مشکل آقای احمدی‌نژاد این است که فکر می‌کنند که در همه عرصه‌ها خیلی می‌فهمند. این طور نیست، باید با نخبگان در تعامل بود این طور نیست که اگر نخبگان حرفی غیر از ما گفتند، با آنها برخورد کنیم، آنها برده ما که نیستند. آقای احمدی‌نژاد هر مسیولی را که می‌گفت ما باید آماده جنگ شویم برکنار می‌کرد.

رضایی با بیان اینکه با این مدیریت نمی‌شود کشور را اداره کرد گفت: در مورد نرخ بیکاری که گفتید، باید بگویم شما عددسازی کردید. مردم بدانند که متغیر بیکاری در تعیین این آمارها تغییر پیدا کرده و از دو روز کار در هفته به دو ساعت رسیده است. یعنی در دولت نهم فردی با دو ساعت کار در هفته بیکار محسوب نمی‌شود.

وی تأکید کرد: من نمی‌خواهم بگویم دروغ می‌گویید؛ اصلا این ادبیات رو قبول ندارم! اما مردم خودتان ببینید که الان چند بیکار در خانواده خود دارید فلذا من با «راست نمایی» هم مخالفم و آن را هم قبول ندارم.

رضایی در پایان تأکید کرد: مثلا در زمان جنگ هم به من انتقاد می‌کردند، اما من نمی‌گفتم که شما احمقید و نمی‌فهمید، بلکه با آنها تعامل داشتم و هم فکری می‌کردم

 

  
نویسنده : smr shayesteh ; ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۳/۱٩
تگ ها : انتخابات