نابه آخرین ارزیابی موسسه QS از دانشگاههای آسیایی، 5 دانشگاه مالزی به رتبه‌های زی

نابه آخرین ارزیابی موسسه QS از دانشگاههای آسیایی، 5 دانشگاه مالزی به رتبه‌های زیر 100 صعود کردند.

به نقل از روزنامه استار، بر اساس رتبه‌بندی موسسه QS سال 2010 دانشگاه‌های UM، UKM، USM، UPM و UTM به ترتیب رتبه‌های 42، 58، 69، 77 و 82 را در بین دانشگاه‌های آسیایی کسب کردند.


طبق این رتبه‌بندی دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی (IIUM) نیز رتبه 159 را از آن خود کرد.


مسئول موسسه QS به خبرنگار روزنامه استار گفته است که دانشگاه‌های مالزی در سال گذشته بسیار خوب عمل کرده‌اند و بعضی از دانشگاه‌ها به رتبه‌های بهتری ارتقا پیدا کرده‌اند.


این دومین‌بار است که دانشگاه‌های آسیایی توسط موسسه‌ی QS ارزیابی می‌شود. تاریخ این ارزیابی از اواخر سال 2009 تا پایان ماه مارچ 2010 است.


با اعلام این آمار رییس دانشگاه‌های مختلف مالزی در گفتگویی با خبرنگار روزنامه استار ابراز نظر کرده‌اند: رییس دانشگاه UKM این رتبه‌بندی را یکی از انواع اندازه‌گیری و مقایسه دانشگاه‌ها دانسته است. رییس دانشگاه UPM نیز ضمن اعلام رضایت، از کارمندان این دانشگاه تشکر و قدردانی کرده است. رییس دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی نیز که جهت شرکت در یک کنفرانس در آذربایجان به سر می‌برد ضمن اشاره به اهمیت این رتبه‌بندی، تلاش برای بکارگیری و استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را مهم‌ترین هدف دانشگاه برشمرد. رییس دانشگاه UTM با اعلام این نکته که این دانشگاه با تلاش در حال رسیدن به برنامه 5 ساله خود است گفت: با اینکه دانشگاه UTMجزو دانشگاه‌های تحقیقاتی نیست خوشحالیم که در حال رقابت با دانشگاه‌های این گروه است.رییس دانشگاه USM نیز گفت: ما پیش از این به صورت رسمی به موسسه‌ی QS اعلام کرده‌ایم که به علت شیوه‌ی اندازه‌گیری آن‌ها مایل به شرکت در این رقابت نیستیم.

بر اساس رتبه‌بندی سال 2010 موسسه QS، بهترین دانشگاه‌های آسیا به ترتیب دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ‌کنگ، دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه چینی هنگ‌کنگ اعلام شد.


برای آگاهی از رتبه‌بندی سایر دانشگاه‌ها به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.topuniversities.com

/ 0 نظر / 22 بازدید