چرا خانواده شریعتی به موزه دکتر نمی‌روند؟

چرا خانواده شریعتی به موزه دکتر نمی‌روند؟

مدیریت موزه دکتر علی شریعتی در اختیار خانواده او نیست؛ به همین خاطر چند سال است آنان دیگر پایشان به خانه سابقشان باز نشده است.

این خبر را نشریه «اندیشه پویا» منتشر کرده است و در گزارشی از گذشته این خانه آورده است: شریعتی تنها 2 سال در آن زندگی کرد؛ هرچند از آن راضی نبود. انتخاب خانه با سلیقه «پوران» خانم بود اما شریعتی آن را «طاغوتی» می دانست. 

دیگر مسئله‌ای که در این گزارش ارائه شده است، به دفتر شعر دکتر بازمی‌گردد؛ همان دفتری که شریعتی وصیت کرده بود آن را بسوزانند و البته سوزانده نشد و هم اکنون در موزه دکتر نگهداری می شود. 

در ادامه از وصیت نامه شریعتی که شش ماه قبل از مرگش نوشته و به دست محمد رضا حکیمی سپرده بود، سخنی به میان آمده است. قرار بود طبق این وصیت نامه حکیمی نوشته ها و گفته های شریعتی را بازبینی کند اما حکیمی هیچگاه چنین نکرد. وصیت نامه را هم به خانواده برگرداند.

در این روایت از نوع «سیگار» علی شریعتی هم غفلت نشده است :«اوایل سیگار زر می کشید، بعد هم زرین، آخری ها وینستون می کشید و هر روز بیشتر از یک پاکت. معروف بود که سیگار با سیگار روشن می کند و گاهی با خنده می گفت: کبریت را ترک کرده ام».

/ 2 نظر / 34 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345408201.62