نقاط اوج مناظره آقای دکتر رضایی با رئیس جمهور

خطاب به احمدی‌نژاد گفت: ایشان قوانینی که قبلا اجرایش را مصلحت نمی‌دانستند، در زمان انتخابات اجرایی می‌کنند. ایشان زحمت کشیدند با افزایش حقوق، قدرت خرید را افزایش داده‌اند اما شاخصی در اقتصاد جهانی داریم به نام شاخص فلاکت.

رضایی افزود: شاخص فلاکت در سال 84 پایین بود و در فصل دوم 85 تا پاییز 87، فشار بر مردم افزایش پیدا کرد. شاخص فلاکت یعنی نرخ تورم + بیکاری.

وی افزود: وقتی ما می‌گوییم وضع خوب نیست، یعنی همین! تورم نقطه به نقطه مهم نیست، مهم وضع مردم است. مردم هم می‌دانند. نمی‌شود دولت صبح تا شب برود استان‌ها. مدیر اجرایی استانی قدرت ندارد. مثلا برای یک جوی آب، دولت تصمیم باید بگیرد که این یک پروژه است یا نه؟! اینکه در شان دولت نیست!

وی تأکید کرد: مشکل آقای احمدی‌نژاد این است که فکر می‌کنند که در همه عرصه‌ها خیلی می‌فهمند. این طور نیست، باید با نخبگان در تعامل بود این طور نیست که اگر نخبگان حرفی غیر از ما گفتند، با آنها برخورد کنیم، آنها برده ما که نیستند. آقای احمدی‌نژاد هر مسیولی را که می‌گفت ما باید آماده جنگ شویم برکنار می‌کرد.

رضایی با بیان اینکه با این مدیریت نمی‌شود کشور را اداره کرد گفت: در مورد نرخ بیکاری که گفتید، باید بگویم شما عددسازی کردید. مردم بدانند که متغیر بیکاری در تعیین این آمارها تغییر پیدا کرده و از دو روز کار در هفته به دو ساعت رسیده است. یعنی در دولت نهم فردی با دو ساعت کار در هفته بیکار محسوب نمی‌شود.

وی تأکید کرد: من نمی‌خواهم بگویم دروغ می‌گویید؛ اصلا این ادبیات رو قبول ندارم! اما مردم خودتان ببینید که الان چند بیکار در خانواده خود دارید فلذا من با «راست نمایی» هم مخالفم و آن را هم قبول ندارم.

رضایی در پایان تأکید کرد: مثلا در زمان جنگ هم به من انتقاد می‌کردند، اما من نمی‌گفتم که شما احمقید و نمی‌فهمید، بلکه با آنها تعامل داشتم و هم فکری می‌کردم

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
آیتا

سلام دوست عزيز به فروشگاه منم سر بزن خوشحال مي شم عزيزم "فروشگاه اينترنتي آيتا شاپ " فروش جديدترين فيلم ها ، کارتون ، نرم افزار ، بازي و... با 35% پايين تر از قيمت پشت جلد کالاها "">> اخراجي ها 2 - يوسف پيامبر ايراني - جي تي اي <<" """""""""""" Www.aytashop.com """""""""""""""

فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید